میکروتوم ایرانی

دید سبز

میکروتوم ایرانی دیدسبز

میکروتوم چیست؟

نام میکروتوم از یک ترکیب یونانی mikros به معنی کوچک و temnein به معنی برش ، تشکیل شده است. همانطور که از نامش پیداست. این دستگاه یک ابزار برش است که برای تولید برش های بسیار نازک از نمونه ها استفاده می شود. این دستگاه در علم پاتولوژی بسیار مهم میباشد و جزو دستگاه های حیاتی محسوب میشود که امکان آماده سازی نمونه ها برای مشاهده در زیر نور یا تابش الکترونی را فراهم میکند.

در میکروتوم ها با توجه به نوع برش ها و ضخامت مورد نیاز آنها از تیغ هایی از جنس فولاد، شیشه یا الماس استفاده می شود. از تیغه های فولادی برای تهیه ی برش های بافت های گیاهی و جانوری برای مطالعه توسط میکروسکوپ نوری استفاده می شود. تیغه های شیشه ای نیز برای برش نمونه ها برای مطالعه توسط میکروسکوپ نوری و یا انجام برش های بسیار نازک برای مطالعه توسط میکروسکوپ الکترونی کاربرد دارند.

همچنین برای برش بافت های سخت مانند دندان،استخوان و مواد گیاهی سخت و مطالعه آنها توسط میکروسکوپ نوری و الکترونی از تیغه های الماس استفاده می شود.

میکروتوم ها در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند که از جمله پر کاربرد ترین آنها میتوان به میکروتوم روتاری اشاره کرد.

میکروتوم کرایوستات، اره ای ، لیزری، چرخشی، ویبراتور و … انواع دیگر میکروتوم هاست.

میکروتوم ایرانی دیدسبز در 7 مدل روتاری  آماده ی ارائه به شما میباشد 

تولید و ساخت تمامی قطعات این دستگاه ها در مجموعه کارخانجات شرکت دید سبز باعث تامین بدون محدودیت قطعات یدکی آن و هم چنین خدمات رسانی در اسرع وقت می گردد.
تکنولوژی ساخت و مواد بکار رفته در این دستگاه ها به گونه ای طراحی و انتخاب شده اند که در طول زمان کیفیت برش ها تفاوت چندانی نداشته و چنانچه به پیشنهاد شرکت دید سبز سرویس سالیانه آن انجام شود عمر مفید دستگاه به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.

در مدل هوشمند میکروتوم های دیدسبز برای افزایش ایمنی کاربر، بلوک نمونه بافت و  اجزای دستگاه ، سطوح مختلف حفاظتی  تعبیه شده است. به طوریکه این دستگاه با استفاده از این سیستم هوشمند محافظتی مراقب سلامت کاربر بوده و به کاربر اجازه بهره برداری از دستگاه را جز در شرایط ایمن را مهیا نمی سازد. هم چنین در سطح حفاظتی از اجزای مختلف دستگاه سیستم کنترل هوشمند محافظتی این میکروتوم ازبلوک بافت نمونه، گیره نگهدارنده نمونه و هم چنین تیغ نگهدار مراقبت می نماید.
بخش سیستم ایمنی الکتریکی دستگاه طوری طراحی شده است که تغییرات ولتاژ و یا قطع و وصل های پی در پی و یا ناگهانی شبکه برق نه تنها هیچ گونه خللی در عملکرد دستگاه نداشته بلکه از آسیب رسیدن به اجزای دستگاه نیز به شدت محافظت می کند. به همین دلیل از نظر ایمنی الکتریکی، این محصول به یک محصول ایمن و مطمعن با توجه به شرایط برق کشور مبدل شده است.

 

میکروتوم روتاری تمام اتوماتیک
میکروتوم روتاری تمام اتوماتیک DS9502
دیدسبز
میکروتوم روتاری تمام اتوماتیک هوشمند DS9502

 

 

 

 

 

 

 

 

میکروتوم روتاری
میکروتوم روتاری نیمه اتوماتیک DS9209(MIC-B)
میکروتوم
میکروتوم روتاری تمام اتوماتیک هوشمند DS9502 مجهز به WIFI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

میکروتوم دستی
میکروتوم روتاری مکانیکی مدل 4055
میکروتوم مکانیکی
میکروتوم روتاری مکانیکی مدل 8402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *